• LSS Sentinel
  LSS Sentinel
 • Sentinel bez pokrywy
  Sentinel bez pokrywy
 • Handsety
  Handsety
 • gasblock
  gasblock
 • BOV
  BOV

Sentinel

Sentinel to Rebreather o pełnym zamkniętym obiegu sterowany elektronicznie, ze stałym ciśnieniem parcjalnym tlenu. Jeden z 3 Rebreatherów na świecie posiadający certifikat CE który dopuszcza do obrotu i użytku na terenie Europy. LSS Sentinel wyprodukowany przez Brytyjską firmę VR Technology pod koniec 2007 roku. Do tej pory sprzedano około 200 sztuk.

Sentinel to młodszy brat Rebreathera - Orobros. Jak mówi sam twórca Kevin Gurr, wiele się nauczyliśmy na Rebreatherze Orobros i tą wiedzę i te rozwiązania zostały użyte do zbudowania Sentinela. Wielu użytkowników Orobrosa nigdy się nawet nie zbliży do jego limitów, dla nich został stworzony Sentinel.

Przemyślana konstrukcja daje użytkownikowi dużą swobodę ruchów, dzięki przeciw płucu które jest tylko jedno i jest schowane pod pokrywą obudowy na plecach nurka. Stosunkowo duża pętla oddechowa, standardowo wyposażona w BOV (extream posejdona) , zapewnia najmniejsze opory oddechowe z Rebreatherów do nurkowań sportowych spotykanych na rynku komercyjnym.

Mamy dostępne 2 wersje tego rebreathera. Wersja do 60m z możliwością używania normoksycznych trimixów jako diluentu, oraz wersja Full Trimix. Wersja powietrzna do 40m nigdy nie opuściła stron katalogów. Wersja Full trimix jest wyposażona w dwa zawory umożliwiające odcięcie diuluentu oraz odcięcie selenoidu. W standardowej wersji jednostka wyposażona jest w pełną elektronikę z komputerem VRx na stałe podłączonym do RB, oraz wyświetlacz pasywny zawsze pokazujący odczyt bezpośrednio z czujników tlenu, dodatkowo w standardowym wyposażoniu są 2 wyświetlacze typu HUD, pokazujące wszystkie istotne parametry nurkowania dla nurka i dla partnera.

Gasbloki umożliwiające manualnie dodawanie tlenu i diluentu, oraz podłączenie gazów off-boardowych. Zawór ADV również jest w standardzie i stanowi integralną część konstrukcji. Rebreather przychodzi w pełni wyposażonyw 2 litrowe butle, płytę z uprzężą, oraz worek wypornościowy. Elektronika która zapewnia bardzo szerokie możliwości przystosowania urządzenia do preferencji nurka, każdorazowo wymusza przeprowadzenie seri testów przed wejściem do wody.

Cena nowego Rebreathera (kompletny): lvl 3 6000 funt.
Cena używanego: od 5000 funt.
CE test: TAK
Szkolenie w Polsce NIE
Strona producenta: http://www.technologyindepth.com/