• Classic Inspiration
  Classic Inspiration
 • Pod pokrywą
  Pod pokrywą
 • Classic Handsety
  Classic Handsety
 • Handset Master
  Handset Master
 • Głowica
  Głowica
 • Vison CCR
  Vison CCR
 • CCR Vison
  CCR Vison
 • Evolution
  Evolution

Buddy Inspiration Classic & Evolution


Buddy Inspiration Classic  W 1997 roku firma Ambient Pressure wypuściła na rynek komercyjny pierwszy w pełni zamknięty obieg sterowany elektronicznie. Buddy Inspiration Classic.

Inspiration uzyskał certyfikat CE do 50 m przy użyciu powietrza jako gazu rozrzedzającego (diluentu) coć zaleca się ograniczenie tej głębokości do maksymalnie 40m, oraz do 100 m przy użyciu Trimix-u i Heliox-u.

Inspiration Classic posiada dwa kontrolery tlenu umieszczone na dwóch oddzielnych konsolach (handsety) sterujących, wyposażonych w osobne baterie. Kontroler uruchomiony jako pierwszy staje się kontrolerem głównym (master) natomiast drugi kontroler jest kontrolerem zapasowym (slave), który przy awarii hadsetu podstawowego przejmuje jego rolę. Główny kontroler reguluje ppO2 w pętli oddechowej monitorując parcjalne ciśnienie tlenu i otwierając w miarę potrzeby elektromagnetyczny zawór tlenu (solenoid).

Elektronika typu Classic nie miała wbudowanego algorytmu dekompresyjnego, a więc kalkulowanie dekompresji pozostaje w gestii nurka. Podczas nurkowania główny handset - MASTER wyświetla informacje dotyczące ciśnienia parcjalnego tlenu w pętli oddechowej na danej głębokości. Zastosowano tu tak zwaną logikę głosowania - Voting Logic. MASTER zbiera odczyty ze wszystkich 3 cell oraz wybiera dwie najbliższe siebie dane wykluczając trzecią. W ten sposób jeżeli któraś z cel nie pracuje dobrze jest ignorowana, do momentu gdy różnice między celami nie są większe niż 0,2 bara, w takim przypadku włącza się alarm.Buddy Inspiration + Vision ElectronicsInspiration z elektroniką Vision wykorzystuje doświadczenie swojego poprzednika, ale wraz z rozwojem technologi nurkowania oferuje dużo więcej w nowej elektronice i oprogramowaniu. Oprogramowanie używane w elektronice Vision różni się od tego używanego w Classicu

W Inspiration Classic głowica i oprogramowanie odpowiada za kontrolowanie ciśnienia parcjalnego tlenu podczas nurkowania. W Vision poza wyżej wymienioną funkcją cała elektronika również służy jako profesjonalny komputer dekompresyjny obiegu zamkniętego,(Nitrox, Trimix ) z mozliwością planowania nurkowań technicznych. Pojawia się również system HUD (Heads-up-display), który umieszczony jest tuż przed maską nurka i sygnalizuje poprzez kombinacje świetlne oraz ich częstotliwość zagrożenia związane ze spadkiem czy też wzrostem ciśnienia parcjalnego tlenu. To rozwiązanie zaalarmuje nurkaKolejną ważną różnicą miedzy Classic a Vision Electronics jest tzw Scrubber Monitor, czyli system monitorujący zużycie i czas pracy absorbentu, za pomocą monitorowania jego temperatury. tzw tempstick.

Evolution


Rebreaher Evolution został zbudowany na bazie Inspiration różni je głównie wielkość. Evolution to mniejszy, bardziej kompaktowy CCR , ważący zaledwie 23kg i posiadający 2 dwulitrowe butle oraz 2kg scrubber, wyposażony jest w elektronikę Vision , Evolution jest spójny, lekki i łatwo się z nim nurkuje.Obecnie jest dostępny jeszcze jeden rebreather pod nazwą Evolution Plus- różnica jest taka iż posiada większy scrubberCena nowego Rebreathera (kompletny,brak BOV ): 5250 funt.
Cena Używanego: od 1200 eu.
CE test: TAK
Szkolenie w Polsce TAK
Strona producenta:http://www.apdiving.com/rebreathers/